Rīgas Franču liceja vākums

Fails
1769-Rigas-Francu-licejs-04-0117
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-05-26 23:15:33
Labots2023-05-26 23:37:22
Atšifrējumsvisiem, kas atrodas šai telpā nav neviena pieklājīga cilvēka, jo izņemto mani lūdzu un paldies neviens nepateica.
(Jāpiebilst, ka šo spēles noteikumu zina tikai spēles vadītājs, bet pārējiem par to nav ne jausmas. Spēles vadītāja uzdevums turpretī ir pēc iespējas vairāk steidzināt stāstītājus, lai tie stāstot, interesantus notikumus aizmirstu steigā lietot pieklājības vārdus: lūdzu un paldies.)

2544

Spēle, kuru izved ar auklu un gredzenu. Visi spēlētāji sasēžas aplī, viņiem rokās tāpat aplī apvilkta aukla uz kuras uzvērts gredzens. Viens nostājas vidū. Aplī sēdošo uzdevums ir laist gredzenu pa virvi, cik vien iespējams veikli, lai to vidējais, kura uzdevums ir atklāt pie kā šis gredzens atrodas, lai to nevarētu atrast. Pie kam rokas tiek turētas ar plaukstām uz leju, tās tur virvi, pa kuru tiek slīdināts gredzens. Ja vidū stāvētājs ir tik veikls, ka viņš gredzenu atrod, tad tam zem kura plaukstām atrasts gredzens, tam jāiet vidū stāvētāja vietā. Pie kam vidū stāvētājs drīkst uzsist pa roku, zem kuras viņš domā, ka ir gredzens. Tā spēle turpinās un vidū stāvētāji mainās.

2545

Spēle ar māla podu un galvu.
Kāds no spēlētājiem paņem māla podu. Viņš to podu nēsā apkārt visiem pārējiem. Apkārt staigājot, viņš pie katra apstājas un saka rādot uz galvu: pods, bet atbildētājam jārāda pareizi, tas ir nevis uz galvu kā to dara spēles vadītājs, bet gan uz podu. Pieejot pie nākošā šis pats vadītājs rāda uz podu, bet saka galva. Arī šo redz atbildētājam jārāda pareizi, tas ir uz podu, bet nevis uz galvu, kā to dara spēles vadītājs. Tā ātri saucot spēles vadītājs var jaukt podu ar galvu cik viņam tīk, bet atbildētājam ļoti ātri jaorientejās un jārāda pareizi, jo par nepareizu atbildi jāmaksā ar ķīlu.

2546

Spēle ar pudeli.
Uz grīdas aplī sasēžas visi spēlētāji. Vidū atbrīvots laukumiņš, kur novietota tukša pudele, kura tiks griezta. Tad viens no spēles dalībniekiem paņem pudeli un saka: Kurš no mums visgudrākais? Šai pašā reizē viņš griež arī pudeli, pret to, pret kuru pudele apstājas griezties tā, ka tās šaurākais gals pagriezts, tad tas arī tiek skaitīts par visgudrāko. Tad šis visgudrākais atkal ņem pudeli. Griež to un reizē atkal saka kādu jautājumu, vai asprātību. Piem: kurš no mums šovakar ir visvairāk iemīlējies, atkal pudelei apstājoties griezties tā, ka tās šaurākais galds pagriezts pret vienu no spēles dalībniekiem vai dalībniecēm. Tad tas tiek uzskatīts arī par īsto vainīgo, kurš visvairāk vai arī vistiprāk [visstiprāk] iemīlējies. Tas pudeli atkal griež tālāk un tā spēle turpinās.

2547

Zagļu atraisīšana.
Nost, nost, nost tu sātāns un ļauna darītājs iekš tā vārda Dieva tā Teva + Dieva tā Dēla + un Dieva tā cienīgā Svētā gara vārdā + 3 krusti jāmet uz to zagli un 3 reizes zagļam jāiet riņķī.
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs