Alvila Kalnieša (Klēbaha) dienasgrāmatas

Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-09-0211
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Akceptēts
Labots2021-06-11 18:57:30
Atšifrējumsca Pētersona Edgars ceļš uz Adulieni, kur tolaik viņš dzīvoja. -
Vēl pāra atmiņas par Lībantu. Pēc zemes reformas Latvijā - bar. Mengdenam piešķīra Golgovskas m. centru un rūpniecības iestādes - dzirnavas uz Tirzas upes un zāģa dzirnavas, (sauktu "mašīnmāju", jo tur stāvēja muižas kuļammašīna) pie pareiztic. kapiem un turpat pie Vietas upes ietekas ("ietakas kakta"). Abas dzirnavas nopirka Lībants, bez tam nopirka t. s. "Bišu līci" - līci lejpus muižas, kur bar. E. Mengdenam bija bišu dārzs, un vecais Jānis Mazkalniņš bija tā bitenieks. Bišu līcī Lībants uzcēla elektr. spēkstaciju, kas dod enerģiju Golgovskai u. c. pagastiem apkaimē.
- Šodien uznākusi seviška tieksme kavēties pagātnes atmiņās. Vienu nakti, atmodies sāku domāt par to laiku no Piebalgas skolas beigšanas 1891. līdz 1893., kad iestājos seminārā. Tagad atcerējos, ka 1891. g. rudenī un ziemā*) ņēmu stundas pie pareizticīgo skol. Jēk. Dzeņa. Tai rudenī pie viņa mācījās, atkārtodami ministr. sk. kursu - jaungulbenieši Oskars Kurmis, Barans, Galejs. - Dzeni pārcēla uz Lēdurgu. No 20.XI.1892. līdz pavasarim mācijos pie priestera N. Šalfejeva, kur seviški labas
*) līdz Ziemas sv., - no 1892. janvāra strādāja klasē
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.