Latvijas armijas materiāli

1451-Latvijas-armijas-materiali-01-0195
AtšifrējaBella Bērziņa
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2022-08-06 20:05:55
AtšifrējumsDzirdēts Jelgavā. 3. J. K. P. Instr. rotas kar. Rob. Kriķis.

564

I.
Tiek paskaidrots j-kareivjiem kur tiem nav priekšnieki jāsveicina. Lai tie to labāki saprastu dod apmācītājs šādu gleznu: "Mēs atrodamies atejā un sēžam uz brilli. Ienāk priekšnieks, visi pieceļas pieliek vienu roku pie cepures un sveicinā, bet ar otru slauka pakaļu! Sakiet, kā tas izskatās! Tamdēļ atejā sveicināt nevajaga!"

565

II.
Kāds virsseržants, lai pastiprinātu savu vārdu varu parasti saka šādi: "Mācīts ir, zināms ir, jāprot ir, jāzin ir, nu ja nepratīs un nezinās tiks uzbāzts un uzbāzīs. Nevienam citam kā dieniniekam un dežurantam uzbāzīs un uzbāzīs, abi dabūs!"

566

III.
Kaujas mācības tiek izvestas uz pļavas. Tur pat tiek ganītas govis. Atpūtas laikā vada komandieris apskata kādu govi, parāda to kareivjiem un saka: "Redziet, nu apskatiet šo govs ģīmi, vai tas nav viens spilgts piemērs. Apskatiet cik flegmatisks tas izskatās. Starp jums arī ir indivīdi ar šādiem ģīmjiem!"

567

IV.
Kaujas mācībās kādam kareivim salst kājas, lai tās sasildītu viņš dauza tās pret koku. To ierauga virsleitlants un jautā:"Kamdēļ jūs to koku dauzat?" Kareivis atbild: "Virsleitlanta kungs, man salst kājas." Virsleitlants uz to saka: "Pēc reglamenta kājām nav jāsalst!"
Atšifrēt tekstu
Atslēgvārdi
AtšifrētIzvēlies cituBiežāk uzdotie jautājumi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.