Latviešu folkloras krātuves garamantas.lv Literatūras, folkloras un mākslas institūts UNESCO Latvija | UNESCO Latvijas Nacionālā komisija
AtšifrējaMaigaJankevica
Pabeigts
Apstiprināts
Labots2017-03-06 14:01:34
AtšifrējumsTā iepazīšanās ar Lindas māti, igaunieti, grāfa muižā ir bijusi neparasta. Kur tas raksts ir nodots - nezinu. Domāju, ka melnraksts ir manās "Dienasgrāmatās", bet ej nu visas izšķirsti. Es noteikti brauktu vēl uz Tirzu un gribētu dzirdēt vēlreiz. Rīgā tagad rīkojot Melngaiļa muzeju. Tā iniciatne esot Dagmāra Purva no Raina Lit. muzeja. Lai brauc uz Tirzu.
Melngailis ir komponējis savām trim sievam mūzikas gabalus. Tās trīs dziesmas man iedeva Linda Tirzā.
Velēnas draudzes skolotājs K. Tarziers ir daudz darījis Melngaiļa labā. Kad Melngailim nebija naudas, ko samaksat Peterburgas konzervatorijā [konservatorijā], tad Tarziers rīkoja Velēnas baznīcā koncertus ar Melngaiļa dziesmām un naudu sūtīja uz Peterburgu lai var samaksāt. Nezin, vai mums būtu tāds Melngailis.
Caur manām rokām nāca viss Tarziera fonds, kas bija Lizuma Grūšļos vecā klētiņā sapelējis balts. Iedzīvotāji teica, lai tīrot klēti laukā, citādi vedīšot uz mežu. Bija liela pūra lāde pilna līdz augšai. Peles jau bija grauzušas un galīgi sapelējis. Es no sākuma nesu ar mugursomu un rokas somu, bet kur nu! Braucu ar smago mašīnu un atvedu. Es visu ziemu tīrīju un gludināju un kārtoju kaudzites. Vēstules, grāmatas teatra programas [programmas] un paša Tarziera darbi. Bija arī Melngaiļa vēstule Tarzieram. Tas viss nu ir nodots Misiņa bibliotekā. Bet man pārmet, ka staigājot pa mājām un nezin ko meklējot. Lai nu ir! Cik nu ilgi... Nu jau vairs nevara staigāt apkārt.
Nu, Mārīt, visu labu Jaunā gadā. Jums laimi, veselību! Sargā, glabā mūsu tautas mantas!
Jūsu J. Kučers.
1985. g. 8. janvārī.
Atslēgvārdi

AtšifrētIzvēlies citu