Diaries of Ligita Vucena

Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-62-0012
TranscriberSantuco
Completed
Accepted
Updated2021-11-25 13:55:13
Transcription (text)29. decembris Pirmdiena. Pelēcīgs rīts. Nav ne sniega ne lietus. Brokastu laikā izvārīju makaronu zupu. Kafijai nav cukura. Rūgtu kafiju nedzēru. No pagraba uznesu kartupeļus, bietes, burkānus, gurķus, kompotzaptes. Pastā saņēmu ICC sūtījumu un "Dzīvnieku pasaules" sūtījumu. 72 nr. ICC aploksnē bija arī grāmatu kluba katalogs. Izpildīju pasūtījuma veidlapu - "5 valodu vizuālā vārdnīca 9,90 Ls
Frederiks Delavjē "Vingrinājumi sievietēm" 6,49 Ls
J.Mauliņš "Aizvēstures traģēdija" 3,50 Ls
Pēdējā, cik saprotu, ir grāmatu kluba grāmata - ja to pasūta, tad par grāmatu piegādi nav jāmaksā. Rēķins būs sūtījumā. Tas jāapmaksā 10 dienu laikā. Man jāsarēķina izdevumi un ja varēšu pasūtīt, nesīšu pasūtījumu uz pastu. Noslaucīju trepes. Vēl vajadzētu aiziet uz dārzu, aiznest mizu spaini. Pagalmā bija autoveikals. Man ir tikai Ls 0,08 un ar tik mazu kapitālu pat uz autoveikalu nav ko iet. Maizes vairs palikusi tikai plāna doniņa. Iejaucu pēdējos miltos ķirbju + ābolu + jāņogu zapti ar sodā. Cepšu bliņu. Pusdienās sasildīju makaronu zupu. Zaptsūdenim ņēmu ērkšķogu - skābo ķiršu ievārījumu. Garšīgs. Cepu plāceņbliņu. Sarēķināju, cik būs jāmaksā par elektrību un gāzi. Daudz ~12,0 Ls Visi izdevumi kopā ~40 Ls Grāmatas janvārī nevar pasūtīt. Jāatliek uz nākošo mēnesi. Vienīgi, ja man Inārs kaut ko samaksātu, bet maza cerība.
30. decembris Saule silda istabu. Sniega nav. Pamodos agri, bet nogulēju gandrīz līdz 1000 Uzvārīju ūdeni zaptsūdenim. Ēdu ābolus. Nomizoju sagriezu bietes, burkānus, kartupeļus, sīpolus un Antonovkas ābolus. Izrādījās, ka vēl ir sauja makaronu. Visu to liku katlā. Ar sausā buljona kubiņu un nedaudz sāls izvārīju zupu. Būs vēl ko pārs reizes uzsildīt. Šodiena ar ēdamo nodrošināta. 1140 adīšu cimdu. Dzijas gali un viens paprāvs kamols paliek vēl arī otram pārim. Pēcpusdienā uznāca migla. Zvanīja no Jumavas, jautāja, kādā rajonā esmu, kartīti saņēmuši, bet adresē nav uzrādīts rajons. Ieteicos ka samaksāt varēšu tikai 11-jā. Viņa nedrīkstot aizkavēt, lai es neņemot tik ātri laukā. Tā jau var teikt, bet man būs pastā jāmaksā soda nauda. 31. un 1. ir brīvdienas, 4. arī un pensiju es saņemšu jau 10. janvārī. Tad jau tik traki nebūs. 1700 pabeidzu adīt cimdus. Pirmajam cimdam likās īkšķis par šauru. To izjaucu un uzadīju par 4 valdziņiem platāku. 14 valdziņu uz 2 adatām. Vēlreiz skatījos filmu "Līdzās mājām". Sildīju zupu un tagad vēlreiz sildīšu. Arī ūdens jāsilda, lai varētu cimdus izmazgāt. Sasildīju ledusskapī atkausētā ledus ūdeni. Cimdus tikai pamērcēju un izskaloju siltā ūdenī, vienā pašā ūdenī. Izkāru virtuvē uz auklas. 1800 - vakariņas arī paēdu. Peļķītes saslaucīju. Mazliet palasīju 33 stundas pirmo tekstu. Iemērcu pelēkos zirņus.

Transcribe text
Key words
TranscribeChoose another fileFrequently asked questions

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.